پسر دیگر تمایلی به ازدواج ندارد!

شکست عشقی

سوال:

دوست من با یه آقا پسری دوست شده تا مرز خواستکاری هم پیش میره ولی بنا به اتفاقاتی همه چیز به هم میخوره و الان از هم جدا شدند دوست من الان توی وضعیت خیلی بدیه .واقعا پسره را میخواد ولی دیگه پسره اونو نمیخواد میخوام راهنماییم کنید چگونه باهاش رفتار کنیم و چکار کنیم که حالش خوب بشه . خانوادش هم توی جریان هستند . ممنون از لطفتون نظرتون در مورد قرص پروپرانول چیه که بهش بدیم. به نظرتون آرومش میکنه وضع دوستم اصلا خوب نیست خواهش میکنم جواب منو اگه وقت دارید بدید .ممنونم از شما .

پاسخ:

🔮در خصوص قرص مصرف کردن یا نکردن بایستی یک روانپزشک نظر دهد، اما در خصوص اینکه فردی را دوست داشته باشیم و عاشقش شویم و فرد ما را نخواهد باید مشکل را در خودمان جستجو کنیم. این نوع عاشق شدن نشانه ضعف روحی و روانی ماست. عشق و دلبستگی با وابستگی فرق میکند. دلبستگی خوب است و باید دو طرفه باشد اما وابستگی با اعتیاد به مواد مخدر فرقی ندارد.

 🔮افرادی که با یک نگاه عاشق می شوند و یا با چند تماس تلفنی و چند بار ارتباط تلفنی و حضوری شدیدا وابسته می شوند، به احتمال زیاد شخصیت معتادگونه دارند و بایستی در صدد درمان خود باشند. ما زمانی به این طریق عاشق و وابسته می شویم که به طرف مقابل به دید یک قرص مسکن و آرامبخش نگاه کنیم که بیاید همه دردهای قبلی ما را تسکین دهد. پس نگرش ما نسبت به عشق اشتباه است.

🔮 وقتی کسی را دوست داریم که دوستمان ندارد، طبیعی است که خیلی شیک و نرمال بیخیالش شویم و به سراغ کسی برویم که ما را دوست داشته باشد و ما هم میتوانیم دوستش داشته باشیم.

🔮واقعیت را بپذیرید و سعی کنید آن فرد را فراموش کنید.

“اگر ندیده بودمت، دوستت نمی داشتم. اگر دوستت نداشتم، عاشقت نمی‌شدم. اگر عاشقت نشده بودم، دلم برایت تنگ نمی‌شد. اما همه این کارها را کردم، می‌کنم و خواهم کرد.”

👆 این باورها و نگرشها میتواند نشانه اختلال روحی ما باشد و در روانشناسی رابطه بایستی به دنبال برقراری یک پینگ پونگ عاشقانه دو طرفه باشیم. به قولی، برای کسی بمیریم که برایمان تب کند…

🔮درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای در قلبش به شما احساس نمی‌کند، نابودتان می‌کند.  با اینکه به نظر دشوار می‌آید اما راهی به جز فراموش کردن و ادامه زندگی ندارید و این بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

🔮سعی کنید واقعیت را بپذیرید

💫وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که آن فرد تنها کسی است که می‌تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی‌توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی‌توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکن است احساس کنید می‌توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد. پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دوطرفه نیست و آن را فراموش کنید. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید. پذیرش این واقعیات باعث می‌شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.

🔮فراموش کنید

💫برهم خوردن یک رابطه عاطفی سخت‌ترین کار است. برای اینکه بخواهید از این حالت در بیایید اگر میتوانید گریه کنید، تا می‌توانید گریه کنید، اگر چنانچه خاطرات مشترکی داشه اید، همه عکس‌ها و یادگاری هایی که او و زمانهای خوشی که با او داشتید را به یادتان می‌آورد، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما را به یاد او می‌اندازد دوری کنید. درعوض رو به کارهایی بیاورید که مشغولتان می‌کنند، مثل گذراندن وقت با دوستانتان، انجام کارهایی که دوست دارید و از آن لذت می‌برید. این کار باعث می‌شود دیگر در مورد آن فرد خیالپردازی نکنید و به جنبه‌ های دیگر زندگی هم نگاه کنید.

🔮با فرد دیگری وارد رابطه شوید

💫اگر کسی دوستتان ندارد ولی باز هم با شما مانده است مطمئناً خیلی از خودش مایه نمی‌گذارد. به ‌جای آویزان شدن برای با او بودن، دست از عذاب دادن خودتان بردارید، دست از او کشیده و به زندگی خودتان برسید. به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیرلازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می‌گیرید که فراموش کنید و دوباره عاشق شوید.

🔮عشق واقعی زمانی است که دو طرف بتوانند از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان را با هم شریک باشند. این یک عشق سالم، متوازن و درست است. پس اگر به کسی ابراز عشق کرده‌اید و به نظر می‌رسد که او این احساس را به شما ندارد، دیگر عشق با ارزشتان را صرف او نکنید. با اینکه کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، اما یادتان باشد که این پایان دنیا نیست. با گذشت زمان با کسی آشنا می‌شوید که می‌تواند شاد و خوشبختتان کند و به همان اندازه دوستتان خواهد داشت.

با آرزوی موفقیت

ایلقار موذن زاده(روانشناس)

@ilqarmoazzen

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پسر دیگر تمایلی به ازدواج ندارد!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین

مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi

ویدئو برتر

باز کردن چت
سلام
نیاز به مشاوره دارید؟

پشتیبانی سایت توسط اردپرو