من درگیر یک عشق یکطرفه شده ام

عشق یکطرفه

سوال:

حدودا ی سال میشه با یک پسری آشنا شدم اوایل خیلی خوب بودیم  با هم بعد رفته رفته خیلی اختلاف پیدا کردیم  چون بیش از حد شکاکه  من قبلا اصلا شکاک  نبودم ولی بعد که با این آدم بودم مثل اون شدم منم همش بهش شک دارم خیلی زیاد ولی متاسفانه دوسش هم دارم ولی اون منو دوست نداره یعنی نمیدونم  دوست داره یا نه ولی هر وقت ازش خداحافظی میکنم  با بی اعتنایی  ازم خداحافظی میکنه  یعنی اصلا براش مهم نیست بودن و نبودن من  .نمیدونم  واقعا مهم نیست یا میدونه  من برمیگردم  به خاطر اونه. میدونین  من خیلی دوسش دارم به زور نگهش  میدارم  منو نمیخواد چون نمیتونم  دوریشو  تحمل کنم ولش نمیکنم  کلی بهش پول میدم  تا فقط با من بمونه  منم میدونم  ولی به خاطر آرامشم  اینکارو  میکنم ولی از طرفی هم نمیتونم  این وضع  رو تحمل کنم چون من اصلا آدمی تو این شخصیت  نبودم این پسر اولین پسری  بود که من عاشقش  شدم و واقعا نمیتوانم  فراموشش  کنم .ولی از طرفی ام چون این رابطه ارزشی نداره هر روز باهاش جر و بحث دارم و ازش جدا میسم و روز بعد دوباره با هزار التماس  ازش خواهش میکنم  با من بمونه…

پاسخ:

🔮رابطه مثل یک موجود زنده است که باید با رفتارهای صحیح و مدیریت منطقی و درست، رشد پیدا کند. شکاکی و ایجاد فضای منفی میتواند طرف مقابلتان را دلسرد و روزبه روز از شما دور کند. چون پسرها از دخترانی که مدام نق میزنند و گیر الکی می دهند گریزانند.

🔮بزرگترین اشتباه شما نیز طرف مقابلتان را با پول در کنار خود نگه داشتن است! اصول اولیه یک رابطه را باید یاد گرفته و روابط خود را بهبود ببخشید. بعضی وقتها شما به امید بدست آوردن فرد خاصی ماهها خود را به آب و آتش میزنید به عشق او زنـدگی می کنـید و حسرت داشتنش را می کشید و عاقبت بدون ثمر و نتـیجـه ناکام می مانید. چرا که وقتی به وصال فرد مورد علاقه تان رسیدید فکر میکنید دیگر همه چیز تمام شد و به خواسته تان رسیده اید، در حالیکه این تازه شروع رابطه است و شما اول راهید و باید این رابطه ای که مثل نوزاد است را پرورش دهید.

💞 در یک رابطه بایستی نکات و جنبه های بسیار زیادی را رعایت کنید ولی حداقل شروع به تغییر خود کرده و این موارد را در روابطتان رعایت کنید👇

🔮زیاد معاشرت کنید ولی گاهی هم غیر قابل دسترس گردید.

💫پسرها زیاد علاقه ای به دختری که هر لحظه دم دست هست (و به قولی آویزان هست) رغبت زیادی نشان نمی دهند. البته این مورد برای روابطی که در ابتدای شکل گیری هست صدق نمی کند.

ولی در کل مردم خـواهـان چیزهایی هستـند که نمیتوانند داشته باشند.

💫همیشه در دسترس بودن شـما سبب کاهـش ارزش و شـان شما می گردد. برای مثال هـرگـاه پـایتان را از در خانه بیرون بگذارید و با توده عظیمی از الماس بروی زمین روبرو گردید، کم کم برایتان عادی شده و دیگر آنها را بچشم سنگهای گرانبها و ارزشمند نخواهید نگریست. این قانون کمیابی است که سبب میشـود بـیشتر طالب آنها گردید.

🔮دیدارهای حضوری داشته باشید و ارتباط چشمی زیادی برقرار کنید.

💫 هرگاه به شخصی که دوسـتـش می دارید در حین گفتگو ۷۵ درصد از زمان به وی نگاه کنید. با این کار مغز آن فرد را تحت تاثیر قرار میدهید. مـغز آن شخص آخرین باری که فردی تا این اندازه به او نـگـاه کـرده را بـخاطر آورده و تـحلـیـلش از این نگاه طولانی، وجود عشق و علاقه خواهد بود.

💫در نتیجه این طـور مـی انـدیـشد که عاشق شما است و مغزش شروع به ترشح فنیل اتیلامین (PEA) می کند. ایـن مـاده از خانواده آمفی تامین ها میباشند که توسط سیستم عصبی ترشح میگردد.هنگامی که ما عاشق میشویم PEA همان عاملی است که سبب تعریق کف دستان، احساس دل آشوبی، و افزایش ضربان قلب میشود.هر چه شخصی که شما خواهانش میباشد PEA بیشتری بدرون جریان خونش جاری گردد احتمال آنکه او دلـبـاخـتـه شـمـا گـردد افـزایـش می یابد.

🔮به ظاهر خود اهمیت دهید.

💫این بدین مفهوم نیست كه شما مانند یك مدل قدم برداشته و یا لباس بپوشید. اما تا حدودی به ظاهر خود برسید. لباسی به تن كنید كه بیانگر بهترین صفات شما و برازنده شما باشد. با اعتماد به نفس حركت كرده و رفتار كنید.

🔮نشان دهید كه قصد تغییر دادن او را در سر ندارید.

💫هر گاه یك مرد احساس كند كه تعهد به یك دختر سبب به وجود آمدن تغییرات عمده و اساسی در سبك زندگی او می‌شود، سرسختانه‌ برای متعهد شدن از خود مقاومت نشان خواهد داد. حتی اگر عاشق آن دختر باشد. پس طوری رفتار نکنید که در کنار شما احساس محدودیت کند.

🔮و در پایان

💫يكي از مهمترين اسرار كليدي براي حفظ يك رابطه دراز مدت و عاشقانه با يك مرد حقيقتا اين ميباشد كه: براي همان چيزي كه هستيد خود را دوست بداريد و به خود احترام بگذاريد. هنگامي كه براي خود احترام قائل باشيد و خود را دوست بداريد مرد شما نيز به شما احترام خواهد گذاشت و شما را دوست خواهد داشت.

با آرزوی موفقیت

ایلقار موذن زاده(روانشناس)

@ilqarmoazzen

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “من درگیر یک عشق یکطرفه شده ام”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین

مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi

ویدئو برتر

باز کردن چت
سلام
نیاز به مشاوره دارید؟

پشتیبانی سایت توسط اردپرو