با چه کارها و رفتارهایی می تونم شوهرم رو بیشتر جذب خودم کنم؟

حذب شوهر

سوال:

سلام.
من دختر ۲۰ساله هستم. تازه ازدواج کردم. میخام شوهرمو طرف خودم بیارم وباهام راحت باشه و تو هر کارش ازم نظر بخاد. و چطوری بهش محبت کنم که عاشقم بشه؟؟ بنظرتون چه راهکارایی انجام بدم؟؟

پاسخ:

🔮صحبتهای خود را مدیریت کنید.

💫هر انسانی چه مرد و چه زن دو جنبه دارد، جنبه مردانه و جنبه زنانه. یعنی هم مردها جنبه زنانه دارند و هم زنها جنبه زنانه. چیزی که بیشتر از همه مرد را از زن فراری میدهد جنبه مردانه زنهاست. یعنی وقتی زن میخواهد زن همه چیط را هدایت کند و سر هر مساله ای با مرد بحث می کند احساس بدی به مرد دست میدهد و این شروعی برای فرار مرد از خانه است. مرد جنبه هدایت کننده دارد و زن جنبه دعوت کننده. مواظب جابه جا شدن نقشها باشید سعی کنید  همه دیالوگهایتان جنبه دعوت کنندگی داشته باشد تا هدایت کنندگی:

مثلا: پاشو بخاری رو روشن کن!

این جمله جنبه هدایت کنندگی دارد و مرد احتمالا از انجام آن سر بزند.

جمله دعوت کننده:

عزیزم هوای خونه خیلی سرده دارم یخ میزنم!

شما با جمله ای دعوت کننده غرایز اولیه مرد را تحریک می کنید و دعوتش می کنید که شما را به نوعی گرم کند.

💫براي اين‌كه از پس اين مرحله بر‌بياييد بايد احساسات خودتان را بشناسيد. ترس، خشم، ناامني و حتي خستگي مي‌تواند باعث بروز واكنش‌هاي كنترل نشده‌اي شود اما اگر شما روي بدن و ذهن‌تان كنترل داشته باشيد، مي‌توانيد بدون نشان دادن واكنش‌هاي هيجاني حس‌تان را بيان كنيد يا اگر به جاي اين‌كه بگوييد از امشب بايد زودتر به خانه برگردي، بگوييد اين روز‌ها كمي غمگينم و دوست دارم وقت بيشتري را با تو بگذرانم. در اين شرايط، اين‌كه شما حس‌تان را از راهي امن با او درميان مي‌گذاريد به او احساس آرامش خواهد داد و باعث خواهد شد كه او هم بدون ترس از قضاوت شدن يا سرزنش شدن با شما حرف بزند.

🔮زيادي از احساسات‌تان حرف نزنيد

💫شما فكر مي‌كنيد كه اگر احساسات‌تان را با او قسمت كنيد، او هم از احساساتش با شما صحبت خواهد كرد و به همين دليل با وجود مقاومت‌هاي او هر روز و هر لحظه مي‌خواهيد حس‌تان را با او در ميان بگذاريد.

💫گفتن بي‌وقفه از احساسي كه داريد مي‌تواند نتيجه برعكسي داشته باشد چون كه مرد شما وقتي اين قدر زياد و اغراق شده در معرض حس‌تان قرار مي‌گيرد نه تنها تمايلي براي شنيدن آن نخواهد داشت و آن را جدي نخواهد گرفت بلكه خودش هم گارد بيشتري مي‌گيرد و سعي مي‌كند آنچه در او مي‌گذرد را با شما در ميان نگذارد. کمی دست نیافتنی تر باشید و همه وجودتان را به سادگی در اختیارش نگذارید و بازی عاشقانه داشته باشید.

🔮زن زندگي باشيد تا حسش را به شما بگويد

💫مرد‌ها نه دوست دارند خيلي‌خيلي رمانتيك و احساساتي باشند و نه اين‌كه احساسات‌شان را كاملا پنهان و سركوب كنند. يك مرد براي اين‌كه از احساساتش حرف بزند، بايد در مقابل همسرش احساس امنيت كند. او بايد فكر كند، احساساتش براي شما ملموس و قابل‌پذيرش است و بدون اين‌كه در موردشان قضاوت كنيد آن‌ها را مي‌شنويد. در بسياري مواقع مرد‌ها فكر مي‌كنند، با همسرشان زبان مشتركي ندارند و حرف زدن از احساسات‌شان به قيمت يك سوء تفاهم بزرگ تمام مي‌شود. به‌همين دليل آن‌ها تا نشانه‌هاي درست نبودن اين موضوع را در شما و زندگيشان نبينند، از آنچه درونشان مي‌گذرد حرف نمي‌زنند.

💫يادتان نرود كه مرد‌ها از قضاوت شدن متنفرند و از اين‌كه احساساتي كه به زبان مي‌آورند بعد‌ها به‌عنوان يك مدرك جرم عليه‌شان استفاده شود، مي‌ترسند. آن‌ها فكر مي‌كنند، يك حرف ساده مي‌تواند روز‌ها در ذهن شما پرورش پيدا كند و زندگي را از اين‌كه هست سخت‌تر كند.

🔮صادقانه بشنويد.

💫به همين دليلي كه گفتيم، ممكن است شما احساسات خصمانه‌تان را پنهان كنيد و در لحظه‌اي كه او از احساساتش حرف مي‌زند وانمود كنيد كه دركش مي‌كنيد و همه چيز برايتان قابل پذيرش است اما بايد بدانيد كه اين بدترين راه است.

💫اگر او بفهمد كه همدردي شما صادقانه نيست و قضاوت ديگري روي حرف‌هاي او داريد اما نشان نمي‌دهيد، قطعا از آن به بعد روي احساساتش سرپوش خواهد گذاشت. او اين نقاب دروغين را روي صورت شما تشخيص خواهد داد و به محض ديدنش از شما فاصله خواهد گرفت. به جاي اين كار، اجازه بدهيد كه او حتي آسيب‌پذيريتان را ببيند و به جايش نوعي حس اعتماد را در شما تشخيص دهد.

🔮پرونده‌سازي‌ نكنيد

💫اگر همسرتان فكر كند كه نشان دادن احساساتش مي‌تواند شروع يك جنگ خانگي باشد، قطعا روي آن‌ها سرپوش خواهد گذاشت. يادتان نرود كه مرد‌ها از قضاوت شدن متنفرند و از اين‌كه احساساتي كه به زبان مي‌آورند بعد‌ها به‌عنوان يك مدرك جرم عليه‌شان استفاده شود مي‌ترسند. آن‌ها فكر مي‌كنند، يك حرف ساده مي‌تواند روز‌ها در ذهن شما پرورش پيدا كند و زندگي را از اين‌كه هست سخت‌تر كند. به همين دليل ترجيح مي‌دهند، ترس‌هاي‌شان از روزهاي سخت زندگي، مشكلات مالي، مسائل كاري و حتي اختلافات‌شان با شما را براي يك فرد كاملا غريبه شرح دهند تا اين‌كه با گفتن‌شان براي شما فاصله ميان‌تان را بيشتر كنند.

💫با آرزوی موفقیت💫

ایلقار موذن زاده(روانشناس)

 @ilqarmoazzen

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “با چه کارها و رفتارهایی می تونم شوهرم رو بیشتر جذب خودم کنم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین

مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi

ویدئو برتر

باز کردن چت
سلام
نیاز به مشاوره دارید؟

پشتیبانی سایت توسط اردپرو