دخترم و شوهرش نسبت به هم روابط سردی دارند. چه باید بکنم؟

سردمزاجی

سوال:

دختری دارم ۱۷ساله. شوهرش ۲۵ساله. سه سال است که ازدواج کردن و حاصل ازدواج یک دختراست. دخترم با عاشقی با این پسر ازدواج کرد و حالا رابطه هاشان به سردی خورده. طوری شده که هر دوفقط گوشی بازی میکنن. احساس میکنم که هر دو تایشان برای خود با جنس مخالف  در گوشیهایشان در تماس هستن. حتی شوهرش هم فهمیده بود و گوشیش را از دستش گرفته بود ولی دخترم در خفا گوشی گرفته و از شوهرش غایم کرده ب نظرم زندگیشان قابل تحمل نیست و از هم اگر جدا بشن بهتراست چون محبت و توجه به هم اصلا ندارن. ولی از سویی هم فکر میکنم اگر پیشمان بیاید او را نمیتوانم کنترل کنم. چون اصلا به حرف من و پدرش توجه ندارد و خود سر است. حتی اگر چیزی بهش بگیم دست به خودکشی میزند. زندگیش هم به خاطر سرد بودنه شوهرش مختل شده نمیدانم چکار کنم اصرار دارد که قهر کند و بیاید خانه پدرش ولی من و پدرش از ترس رفتارهای بعدش نگذاشته ایم. حالا از شما خواهش میکنم راهنمایی ام کنید چه بکنم

پاسخ:

🔮من به هیچوجه موافق طلاق نیستم و نبایستی اینگونه شتابزده تصمیم به جدایی گرفت. چیزی که از ظاهر قضیه میشه برداشت کرد نبود صمیمیت و دلبستگی بین دو طرف نسبت به همدیگه ست. باید جنبه های مختلف چگونگی ایجاد صمیمیت میان زوجین بررسی بشه. همانطور که میدانیم مثلث عشق از دیدگاه استرنبرگ صمیمیت-وفاداری و مسائل جنسی هستش.

🔮به عبارتی در هر رابطه موفق زناشویی هرسه ضلع این مثلث برقرار است. زوجها در فضایی صمیمی و شاد با همدیگر اوقات خوبی سپری میکنند، از لحاظ جنسی روابط مستحکم و خوبی دارند و از لحاظ وفاداری هم به همدیگر پایبند هستند. به زعم بنده اولین فاکتور مهمی که زوجین رو به هم پیوند میده رابطه جنسی صحیح و خوب و هیجان انگیزه.

🔮وقتی زوجین باهم دیگر رابطه جنسی خوب و منظمی برقرار کردند از لحاظ فیزیولوژیک هم اتفاقاتی در بدن و مغز طرفین میفته که دو طرف رو هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روانی و عاطفی به هم متصل میکنه، مثلا ترشح اوکسی توسین یکی از این اتفاقاتی است که در اثر بغل کردن زیاد زوجین در مغز دو طرف ترشح میشه و در علم پزشکی به مولکول تعهد مشهور هستش…پس بهتر است که هر دو طرف نسبت به آموزشهای لازم نسبت به برقراری روابط جنسی مستحکم اقدام کنند و اگر آقا پسر سردی جنسی دارد حتما به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم مشاوره و درمان شود.

🔮در خصوص ایجاد جو و رابطه صمیمی نیز به نکاتی اشاره میکنم:

💫داشتن یک رابطه شاد و خوب در زندگی زناشویی کار سختی نیست! فقط یک مقدار کسب مهارت و تمرین میخواهد.

💫جذابیتی که در گوشی جستجو میکنند را در خود و همدیگر جستجو کنند. انسان امروزی مدام و در هر لحظه در جستجوی جذابیت و لذت است. این خواسته زمانی می تواند در یک رابطه به شکل صحیح ایجاد شود که فرد نسبت به توانایی ها، قابلیت ها، خلق و خو، شخصیت، آرمانها و آرزوهای خودش شناخت داشته و به تعبیری خودشناسی داشته باشد. برای نیل به این امر میتوانند در دوره های ارتقای هوش عاطفی یک مشاور کار بلد شرکت کنند.

🔮خاص بودن طرف مقابلشان را قبول کنند.

💫همه ما در لحظه هایی آرزو می کردیم طرف مقابلمان لاغرتر، پولدارتر، رمانتیک تر یا خیلی چیزهای دیگر بود. نگاهی به انتظاراتشان بیندازند و ببینید تا چه حد واقع بینانه هستند. انتظارات غیرواقع بینانه فقط منجر به خسته شدن آنها از رابطه می شوند که یکی از مهمترین دلایل از بین رفتن رابطه هاست.

🔮ده دقیقه در روز را به برقراری ارتباط اختصاص دهند.

💫 ۱۰ دقیقه در روز را اختصاص دهند که با هم در مورد چیزی جز کار، خانواده، مسائل خانه یا رابطه شان حرف بزنند. این تغییر کوچک روح و زندگی تازه ای به رابطه شان می دهد.

🔮هر هفته عاشق شوند.

💫قرار ملاقات های ناگهانی فوق العاده هستند اما واقعیت این است که ما آنقدر مشغول کار و زندگی هستیم که معمولاً وقتی کمی برای عشقمان می گذاریم. با یک قرار ملاقات در هفته برای خوردن شام بیرون، رفتن به سینما، گالری های هنری، یا هر چیز دیگری عشق و رابطه شان را همیشه سالم نگه دارند.

🔮با هم و در کنار هم تغییر کنند و رشد کنند.

💫رابطه عشقی یک موجود زنده است که برای رشد و پیشرفت نیاز به غذا دارد. بهترین راه برای غذا دادن به آن ایجاد تغییر در آن است. ایجاد تغییر در رابطه نشان داده است که یکی از مهمترین عناصر در خوشبختی زوج ها می باشد.

💫این تغییرات می توانند کوچک باشند اما باید آنقدر بزرگ باشند که طرفتان متوجه آن شود. جایشان را با هم عوض کنند: اگر همیشه مرد برای شام در یک رستوران جا رزرو می کند، اجازه بدهد یکبار خانم اینکار را بکند. یا برنامه هایشان را قطع کنند: وسط کار یک کار جالب با هم انجام بدهند، مثلاً به یک گالری یا موزه که نزدیکشان است بروند. یا یک چیز جدید را امتحان کنند: با هم به کلاس رقص یا اسکیت بروید.

🔮دوستان و خانواده هم را بهتر بشناسید.

💫تحقیقات نشان داده که بخصوص مردها وقتی همسرشان رابطه خوبی با خانواده او دارد شادتر هستند. همچنین زوج هایی که دوستان هم را می پذیرند و برای شناختن آنها تلاش می کنند خوشبخت تر هستند تا زوج هایی که دوستان و زندگی خانوادگی جداگانه دارند.

🔮مراقبت و حمایت کنند.

💫یکی از سه چیزی که زوج ها برای موفقیت در رابطه شان به آن نیاز دارند حمایت است (آن دوتای دیگر اطمینان آفرینی و صمیمیت می باشد). زوج های خوشبخت معتقدند که داشتن همسری که پشتیبان آنها باشد یکی از مهمترین جنبه های رابطه شان است. خیلی وقت ها مردها دوست دارند حمایت مادی کنند و زنها بیشتر به سمت حمایت عاطفی گرایش دارند. ببینند همسرشان به چه کمک و پشتیبانی نیاز دارد و بعد آنرا به او عرضه کند.

با آرزوی موفقیت و شادکامی

ایلقار موذن زاده(روانشناس)

🌍 @ilqarmoazzen

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دخترم و شوهرش نسبت به هم روابط سردی دارند. چه باید بکنم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین

مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi

ویدئو برتر

باز کردن چت
سلام
نیاز به مشاوره دارید؟

پشتیبانی سایت توسط اردپرو