نقد رضا زرگری(پژوهشگر و فعال مدنی آزربایجانی) به مطلب کانال آرامان نیوز

اقدامی انحرافی و  ناآگاهانه که انسجام روشنفکران آزربایجانی را نشانه رفته.

 

توضیح مدیریت سایت کایزن: برخی از کانالها و سایتهای خبری در مقاطعی از زمان کاستی‌ها و مشکلات غرض‌ورزانه برخی افراد و مسئولان را به تمامیت شهر و مردم اردبیل تسری داده و تمامیت می‌بخشند، که بالطبع چنین اقداماتی علاوه بر ایجاد شکاف در انسجام منطقه‌ای مردم، به صورت تدریجی به تقویت روحیه نفرت پراکنی بین مردم دو شهر منجر می‌شود و به عبارتی به مشکل (اردبیل مشکین داعواسی!) دامن می‌زند. این مقوله آسیب‌زا دقیقا به مثابه کَتلی-شهرلی داعواسی هم می‌تواند باشد که سبب ایجاد شکاف در وحدت و همدلی مردم یک منطقه است، پدیده‌ای که نهایتا منجر به تشدید غرض‌ورزی‌ها و کینه توزی‌ها می شود. نکته اساسی اینجاست که نگارنده و انتشار دهنده این پست(این فقط هوای اردبیل نیست، که سرد است) حتی تحقیقی در این خصوص انجام نداده که آیا ادعایش می‌تواند درست باشد یا نه و یک سرچ ساده در اینترنت هم انجام نداده است. در حالیکه بر خلاف پیشداوری اردبیل‌ستیزانه‌ی این پایگاه خبری، ادعایشان اینبار درست از آب درنیامده! و در لینکهای زیر می‌توان به برگزاری نشستها و نقدهای ادبی در خصوص این شاعر مشکین شهری صحه گذاشت.

 نقد کتاب۱

نقد کتاب ۲

نقد کتاب۳

 

این بار باز هم کانال آرامان نیوز در مطلبی منتشره عنوان کرد:

افتخار فرهنگی دیگری برای مشگین جان، اینبار در #تبریز ( این فقط هوای اردبیل نیست، که سرد است) لزوم توجه بیش از پیش به نویسندگان و شاعران دیار مشگین/ آرامان نیوز

 

نباید از هر بهانه ای برای محکوم کردن اردبیل سوء استفاده کرد. اردبیل شده کودک صغیری که با هر ملعبه ای بهش طعنه میزنند!! مگر از نویسندگان مستقل اردبیل قدردانی میشود؟! مگر مظاهر شهامت که به دعوت شعرای آلمانی به اروپا مسافرت داشت، تا کنون و بعد از گذشت بیش از یک سال، ارگانی فرهنگی در اردبیل برایش بزرگداشت گذاشته؟ البته که خانم سولماز صادقزاده باید مورد تمجید و تشویق مسئولان فرهنگی استان قرار بگیره. اما مگر نویسندگان مستقل خود اردبیل یا شهرستانهای دیگر ولایت اردبیل مورد تقدیر قرار گرفته؟! این خانم شاعر که البته سن کمی هم دارند و تازه وارد جرگه شعرا و هنرمندان شدن که البته باید قدردانش هم باشیم. اما مگر در این شهر برای کسی مثل عسگر جاوید که عمری را و حتی تمام زندگیش را هم صرف هنر کرده، مراسم بزرگداشتی ترتیب دادند؟!  اصلا مگر مسئولین فرهنگی اردبیل، کدام درصدشان از خود اردبیل بوده تا موضوع را به صورت یک شهرستان با مرکز استان، قطبی کنیم؟! پس بیاییم با عقلانیت بیشتر و به جای طعنه زدن شهرستانی که نوعی ارتجاع فکری و باعث تمایز و جدایی روشنفکران و هنرمندان کل شهرهای استان میشود، اندکی تعمل نماییم. گردانندگان این سایت خبری باید بعضی چیزها را متوجه باشند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقد رضا زرگری(پژوهشگر و فعال مدنی آزربایجانی) به مطلب کانال آرامان نیوز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین

مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi

ویدئو برتر

باز کردن چت
سلام
نیاز به مشاوره دارید؟

پشتیبانی سایت توسط اردپرو