سمینار خودشناسی و راههای رسیدن به موفقیت تحصیلی شغلی

سمینار خودشناسی و راههای رسیدن به موفقیت تحصیلی شغلی در سالن مجتمع دانشمند با حضور علاقمندان برگزار شد. در این سمینار به آموزش چهار گامِ رسیدن به اهداف بلندمدت پرداخته شد. این چهار گام به صورت تیتروار شامل مراحل خودشناسی(از بُعد اینکه دارای چه تیپ شخصیتی بوده و علاقه و استعداد ما در چه زمینه‌ای است)، گامِ انتخاب مسیر صحیح(روشهای خودارزیابی با انتخاب آزمون مشخص)، گامِ داشتن استراتژی و گام چهارم که شامل چگونگی استفاده از قوانین و دستورالعمل‌های موفقیت بود.

در مرحلۀ اول پس از معرفی رشته‌های زیرگروههای آموزشی تجربی، انسانی و ریاضی فیزیک، به معرفی رشته‌هایی که آینده‌ی شغلی و بازار کار خوبی می‌توانند داشته باشند، راههای تعیینِ تیپ شخصیتی از طریقِ آزمون مجازی آموزش داده شد. در گام سوم نحوه تقویت هفت ویژگی افراد موفق آموزش داده شد. ویژگیهایی از جمله اشتیاق، باور و اعتقاد، استراتژیِ مشخص، شفافیت ارزشها، انرژی، قدرت همبستگی، تسلط بر قدرت ارتباط.

نهایتا در گام چهارم که شامل شش زیر مرحله بود به تشریح شد. مرحلۀ اول تکنیکهای اجرایی ساختن «ده هزار ساعت تلاش» بود. مرحلۀ دوم نحوه مدیریت گفتگوهای درونی برای کنترل سیستم عصبی بود. مرحلۀ سوم زیربنا قراردادن روشهای افراد موفق دیگر، مرحلۀ چهارم عملکرد هوشمندانه، رهایی از تکرار و تصحیح و تنظیم روشها، مرحلۀ پنجم داشتن ذهن واضح و شفاف، به دور از استرس و آرام و نهایتا زیر مرحلۀ ششم که فرمول «ده، ده، هشتاد» بود آموزش داده شد. فرمولی که به ده درصد تعیین هدف، ده درصد اقدام به کار و هشتاد درصد داشتنِ روحیۀ هرگز تسلیم نشدن می‌پردازد.

۲۲/۰۲/۹۸

سخنران: ایلقار موذن زاده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سمینار خودشناسی و راههای رسیدن به موفقیت تحصیلی شغلی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آزمون آنلاین

آزمون آنلاین

مجوز فعالیت سایت

logo-samandehi

ویدئو برتر

باز کردن چت
سلام
نیاز به مشاوره دارید؟

پشتیبانی سایت توسط اردپرو